0
0

انواع هوش های کودکان

2475 بازدید

هاروارد گارنر برای کودکان شهرت به سزایی دارد،او معتقد است که هفت نوع هوش داریم .کودکان دارای انواع متفاوتی از هوش هستند که باعث میشود آنها کارهای متفاوتی را انجام دهند.

هوش کلامی

هوش کلامی با انواع کلمات سر و کار دارد،مخصوصا نویسندگان و روزنامه نگاران.هوش کلامی توانایی قابل توجهی در اطلاع رسانی ،تدریس کردن،وسرگرم کردن دارد.کودکانی که دارای هوش کلامی هستند مهارت خاصی در ادا کردن جملات مشکل مانند ( سه شیشه شیر) دارند.آنها ازشنیدن صدای کلمات لذت زیادی میبرند.

هوش منطقی

این هوش توانایی خاصی در کار با اعداد و ترتیب های منطقی را دارد.دانشمندان،مهندسان کامپیوتر و حسابداران از این دسته افراد هستند.کودکانی که دارای این هوش هستند در درک الگوهای عددی و بحث های منطقی موفق هستند.

هوش موسیقی

یکی از روش هایی که متوجه شویم کودکمان دارای هوش موسیقی است یا خیر این است که ریتم و ملودی دو قطعه موسیقی مشابه هم را از هم تشخیص دهد.

هوش مربوط به حرکات جسمی

کودکانی که پیش فعال هستند و در اموختن دروس علمی فرز هستند دارای چنین هوشی میباشند و میتوانند ورزشکار،جراح و مکانیک شوند.

 

هوش درونگرا

کودکانی که دارای این هوش هستند میتوانند تمام حواس خود را شناسایی کنند و درجات مخلتف یک احساس را تشخیص دهند.کودکانی که در این دسته بندی قرار میگیرند استقلال فراوانی دارند.

هوش ارتباطی

کودکانی که جزء این دسته هستند دارای ارتباط موفقی با دیگران هستند.این کودکان میتوانند نیازهای دیگران را تشخیص دهند.کودک دارای هوش میان فردی است که دو حالت دارد یا میتواند یک همشری مهربان باشد و یا از توانایی خود در کنترل دیگران و کلاهبرداری استفاده کنند..

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://newmath.ir/?p=578937
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علی مرادی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد انواع هوش های کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.