0
0

ریاضی برای کودکان چه کاربردی دارد؟

547 بازدید

سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی : کاربرد ریاضی در زندگی روزمره ما باعث می شود که کودک به اهمیت ریاضی پی ببرد.مثلا برای پرداخت صورت حساب میتوانید از کودکان خود کمک بگیرید و با توضیح دادن شغل های مختلفی که با ریاضی مرتبط است مثل داروسازی،مهندسی و …. به او یاداور شوید که ریاضی بسیار اهمیت دارد.

اولیاء روش های مختلفی را برای آموزش فرزندان به کار می گیرند اما با اضطراب کودکان مواجه می شوند باید در زمینه ای فراهم کنند که کودکان مشتاق ریاضی شوند.اشتیاق و انگیزه ریاضی را با کاربردهای مختلف ریای در زندگی روزمره ایجاد کنید.سعی کنید احساس منفی شما نسبت به ریاضی کودک شما را از دنیای اعداد دور نکند.

یک ساعت عقربه دار برای کودک خود تهیه کنید.از او سوال بپرسید اگر پدرت ساعت ۵ بیاید چند ساعت یا چند دقیقه دیگر باید منتظر باشیم؟

از کودکان بخواهید که تعداد کتاب ها و یا وزن وسایل آشپزی را حدس بزند،خود شما هم حدس بزنید و بعد نتیجه را ببینید که کدام از یک شما نزدیک تر حدس زده است.این روش ها برای تمرین جمع اعداد دو یا سه رقمی مناسب است.

آشنایی کودک با مفهوم حجم و وزن:

به کمک ظروف اندازه گیری از کودک خود بخواهید مقدار حبوبات را برای غذا پیمانه کند.

تشخیص اختلال یادگیری کودکان:

اشتباه نوشتن اعداد ۷ با ۸ یا ۶ با ۹ و یا ۲ با ۳ ،مشکل در یادآوری دستور العمل های ساده ریاضی ،ناتوان بودن در درک کردن مفاهیم ذهنی مثل کوچکتر و بزرگتر و مواردی مشابه اینها اگر در کودک دیده شود باید با معلم و یا روانپزشک کودک صحبت کرد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://newmath.ir/?p=578949
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علی مرادی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ریاضی برای کودکان چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.